Gabinet Gracja

Zoga Face Integration

Zoga Face Integration

MASAŻ POWIĘZIOWY TWARZY

Zoga Face Integration to manualne estetyczne modelowanie twarzy i ciała przy pomocy  technik manipulacji mięśni, które oddziałują na tkanki w celu normalizacji napięcia mięśniowo-powięziowego obszaru dekoltu, czepca i mięśni mimicznych. To koncepcja dla każdego kto preferuje skuteczne i naturalne metody odmładzania. Zoga Face Integration znacznie różni się od większości dostępnych metod masaży kosmetycznych. Charakteryzuje się dużym bodźcem i spektakularnym efektem odmładzającym, liftingującym i terapeutycznym. Zalecana seria około 10 zabiegów w odstępach 1-2 tygodnie.

Celem Zogi Face Integration jest normalizacja napięcia mięśniowo-powięziowego obszaru dekoltu, czepca i mięśni mimicznych. Poprawia to przepływ limfy i krążenia tkankowego, a finalnie odmładza twarz. Zabieg rewelacyjnie zmniejsza napięciowe bóle migrenowe, wygładza zmarszczki mimiczne oraz ujędrnia tkanki. Przywrócenie naturalnej symetrii twarzy sprawia też, że wyglądamy atrakcyjniej – po prostu stajemy się ładniejsi. Przy regularnym korzystaniu z Zogi Face poprawia się także cała nasza sylwetka, korygują się skrzywienia i wady postawy.

Terapeuta znajdując źródła napięcia mięśni mimicznych – rozluźnia je, umożliwiając im przyjęcie ich naturalnej pozycji i przywrócenie właściwych funkcji struktur kostnych. Powoduje to przywrócenie prawidłowych ustawień twarzy, bardzo wyraźną poprawę symetrii, a na poziomie skóry – ujędrnienie, wygładzenie i odpowiednie napięcie.

 

O metodzie

Zoga Face Integration to metoda manipulacji mięśniami mimicznymi i strukturami mięśniowo-powięziowymi w obrębie czepca, dekoltu i szyi. Metoda jest uzupełnieniem terapii Integracji Strukturalnej Anatomy Trains. Proces integracji strukturalnej składa się z 12 sesji terapeutycznych, podczas których zajmujemy się równoważeniem kolejnych partii ciała. W ramach metody Zoga Face Integrtion pracujemy m.in.  w ustach nad zrównoważeniem stawów skroniowo-żuchwowych, nad dnem ust, językiem, mięśniami skrzydłowymi, żwaczami, połączeniem głowy z szyją przez głębokie mięśnie potyliczne i wykonujemy wiele innych interwencji nakierowanych na tę okolicę ciała. Taśmy mięśniowo-powięziowe tworzą system tensegracyjny ciała, który pozwala nam dystrybuować napięcie pomiędzy różnymi częściami ciała i stale negocjować pozycję ciała względem grawitacji. Mięśnie mimiczne i twarz nie są oddzielone od reszty ciała, więc podlegają tym samym zależnościom.

Wskazania do zabiegu

Zmęczenie, stany napięciowe, starzenie się twarzy i pogorszenie wyglądu, opuchnięcia i wiotczenie skóry, bóle migrenowe.

Spodziewane efekty

 • wyszczuplenie i wymodelowanie problematycznych obszarów (chomiczki, opuchnięcia, podwójny podbródek)
 • konturowanie owalu twarzy
 • likwidacja efektu zwiotczenia skóry
 • uzyskanie efektywnego drenażu limfatycznego;
 • odżywienie, ujędrnienie i dotlenienie skóry
 • przypływ energii i sił witalnych i dobry nastrój

Oprócz wskazań estetycznych Zoga polecana w przypadku występowania:

 • bóle głowy
 • słaby wzrok 
 • problemy ze snem
 • napięcia w obrębie szyi i klatki piersiowej
 • zaciskasz i ścierasz zęby